TYS60204R7N-10
DigiKeys produktnummer
240-TYS60204R7N-10TR-ND - Remsa och spole (TR)
240-TYS60204R7N-10CT-ND - Remsbit (CT)
240-TYS60204R7N-10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TYS60204R7N-10
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 2A 58 MOHM SMD
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Induktor 2 A Max. 58mOhm Icke standard
Kategori
Skärmning
Avskärmad
Tillv.
Likströmsresistans (DCR)
Max. 58mOhm
Serie
Frekvens - självresonant
41MHz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
100 kHz
Induktans
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±30%
Inkapsling/låda
Icke standard
Strömklassning (Ampere)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,236" (6,00 x 6,00mm)
Ström - mättnadsström (Isat)
3A
Höjd - monterad (max)
0,087" (2,20mm)