TYA40124R7M-10
DigiKeys produktnummer
240-TYA40124R7M-10TR-ND - Remsa och spole (TR)
240-TYA40124R7M-10CT-ND - Remsbit (CT)
240-TYA40124R7M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TYA40124R7M-10
Beskrivning
FIXED IND 4.7UH 1.8A 175 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µH Avskärmad Trumkärna, trådlindad Induktor 1.8 A Max. 175mOhm Icke standard
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,3A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 175mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Klassificeringar
AEC-Q200
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Typ
Trumkärna, trådlindad
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Material - kärna
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
Icke standard
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,157" x B 0,157" (4,00 x 4,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,065" (1,65mm)