MI1206L501R-10
DigiKeys produktnummer
240-2407-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2407-1-ND - Remsbit (CT)
240-2407-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MI1206L501R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 500 OHM 1206 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 Ohms 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 1206 (metrisk 3216) 2A 60mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MI1206L501R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
2A
Tillverkare
Laird-Signal Integrity Products
DC-resistans (DCR) (max)
60mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Ström, signalledning
Höjd (max)
0,043" (1,10mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Impedans @ frekvens
500 Ohms @ 100 MHz