MGV2520102R2M-10
DigiKeys produktnummer
240-MGV2520102R2M-10TR-ND - Remsa och spole (TR)
240-MGV2520102R2M-10CT-ND - Remsbit (CT)
240-MGV2520102R2M-10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MGV2520102R2M-10
Beskrivning
FIXED IND 2.2UH 2.3A 119 MOHM
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2.2 µH Avskärmad Formgjuten Induktor 2.3 A Max. 119mOhm 1008 (metrisk 2520)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MGV2520102R2M-10 Modeller
Kategori
Ström - mättnadsström (Isat)
2,4A
Tillv.
Skärmning
Avskärmad
Serie
Likströmsresistans (DCR)
Max. 119mOhm
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Induktansfrekvens - test
1 MHz
Typ
Formgjuten
Monteringstyp
Ytmontering
Induktans
Inkapsling/låda
1008 (metrisk 2520)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,098" x B 0,079" (2,50 x 2,00mm)
Strömklassning (Ampere)
Höjd - monterad (max)
0,039" (1,00mm)