HZ0805C202R-10
DigiKeys produktnummer
240-2396-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2396-1-ND - Remsbit (CT)
240-2396-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HZ0805C202R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 2 KOHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
2 kOhms 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 300mA 500mOhm
EDA-/CAD-modeller
HZ0805C202R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
300mA
DC-resistans (DCR) (max)
500mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Filtertyp
Ström, signalledning
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Impedans @ frekvens
2 kOhms @ 100 MHz