HZ0402A152R-10
DigiKeys produktnummer
240-HZ0402A152R-10TR-ND - Remsa och spole (TR)
240-HZ0402A152R-10CT-ND - Remsbit (CT)
240-HZ0402A152R-10DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
HZ0402A152R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0402 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1.5 kOhms @ 100 MHz 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0402 (metrisk 1005) 50mA 2Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
HZ0402A152R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
50mA
Tillverkare
Laird-Signal Integrity Products
DC-resistans (DCR) (max)
2Ohm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Ström, signalledning
Höjd (max)
0,020" (0,50mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,040" x B 0,020" (1,01 x 0,50mm)
Impedans @ frekvens
1.5 kOhms @ 100 MHz