28L0138-40R-10
DigiKeys produktnummer
240-2439-2-ND - Remsa och spole (TR)
240-2439-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
28L0138-40R-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 135 OHM AXIAL 1LN
Detaljerad beskrivning
135 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips Axiell 5A 10mOhm
EDA-/CAD-modeller
28L0138-40R-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
5A
DC-resistans (DCR) (max)
10mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
1
Höjd (max)
0,350" (8,90mm)
Impedans @ frekvens
135 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
Diam. 0,138" x L 2,323" (3,51 x 59,00mm)