28C0236-0JW-10
DigiKeys produktnummer
240-2493-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
28C0236-0JW-10
Beskrivning
FERRITE BEAD 998 OHM RADIAL 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
998 Ohms @ 100 MHz 1 Kraftledning Ferritkorn och chips Radial 5A 10mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
28C0236-0JW-10 Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
5A
Tillverkare
Laird-Signal Integrity Products
DC-resistans (DCR) (max)
10mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Filtertyp
Kraftledning
Höjd (max)
0,394" (10,00mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
Diam. 0,236" x L 0,825" (6,00 x 20,96mm)
Impedans @ frekvens
998 Ohms @ 100 MHz