W2H11A10184T1F
DigiKeys produktnummer
478-W2H11A10184T1FTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-W2H11A10184T1FCT-ND - Remsbit (CT)
478-W2H11A10184T1FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
W2H11A10184T1F
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 100PF 100V 0805
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF Genomföringskondensator 100V 500 mA 150mOhm 0805 (metrisk 2012), 4 PC-öron
Kategori
Ström
500 mA
Tillverkare
KYOCERA AVX
DC-resistans (DCR) (max)
150mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Temperaturkoefficient
C0G, NP0
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Typ
Genomföring
Monteringstyp
Ytmontering
Kapacitans
100 pF
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012), 4 PC-öron
Tolerans
-20%, +50%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Spänning - märkt
100V
Höjd (max)
0,045" (1,14mm)