TPSD686M020R0200
DigiKeys produktnummer
478-9218-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-9218-1-ND - Remsbit (CT)
478-9218-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPSD686M020R0200
Beskrivning
CAP TANT 68UF 20% 20V 2917
Detaljerad beskrivning
68 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2917 (metrisk 7343) 200mOhm
EDA-/CAD-modeller
TPSD686M020R0200 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
20 V