TPSD685K050R0300
DigiKeys produktnummer
478-3111-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-3111-1-ND - Remsbit (CT)
478-3111-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPSD685K050R0300
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 10% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TPSD685K050R0300 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
50 V