TPSC336K016R0225
DigiKeys produktnummer
478-TPSC336K016R0225TR-ND - Remsa och spole (TR)
478-TPSC336K016R0225CT-ND - Remsbit (CT)
478-TPSC336K016R0225DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPSC336K016R0225
Beskrivning
CAP TANT 33UF 10% 16V 2312
Detaljerad beskrivning
33 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 225mOhm
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
225mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
16 V