TPME157M016R0030
DigiKeys produktnummer
478-3632-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-3632-1-ND - Remsbit (CT)
478-3632-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TPME157M016R0030
Beskrivning
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
150 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 30mOhm
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,169" (4,30mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
16 V