THJC685K025RJN
DigiKeys produktnummer
THJC685K025RJN-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
THJC685K025RJN
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 25 V 2312 (metrisk 6032) 2Ohm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-175°C
Tillv.
Monteringstyp
Ytmontering
Serie
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Artikelstatus
Aktiv
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,80mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
C
Tolerans
±10%
Klassificeringar
AEC-Q200
Spänning - märkt
25 V
Egenskaper
Automotive
Typ
Formgjuten
Grad
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm vid 100kHz