TCNT106M035R0200E
DigiKeys produktnummer
478-TCNT106M035R0200ETR-ND - Remsa och spole (TR)
478-TCNT106M035R0200ECT-ND - Remsbit (CT)
478-TCNT106M035R0200EDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TCNT106M035R0200E
Beskrivning
CAP TANT POLY 10UF 35V 1411
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 35 V 1411 (metrisk 3528), 1210 200mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TCNT106M035R0200E Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm vid 100kHz
Tillverkare
KYOCERA AVX
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528), 1210
Kapacitans
10 µF
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,047" (1,20mm)
Spänning - märkt
35 V