TCN4108M006R0055E
DigiKeys produktnummer
478-13373-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-13373-1-ND - Remsbit (CT)
478-13373-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TCN4108M006R0055E
Beskrivning
CAP TANT POLY 1000UF 6.3V 2924
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 2924 (metrisk 7361) 55mOhm vid 100kHz
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm vid 100kHz
Tillverkare
KYOCERA AVX
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
2924 (metrisk 7361)
Kapacitans
1000 µF
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,240" (7,30 x 6,10mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Spänning - märkt
6.3 V