TAJY686K020RNJV
DigiKeys produktnummer
478-TAJY686K020RNJVTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJY686K020RNJV
Beskrivning
CAP TANT 68UF 10% 20V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
68 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 2917 (metrisk 7343) 900mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
TAJY686K020RNJV Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
900mOhm vid 100kHz
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Spänning - märkt
20 V