TAJY475K050RNJ är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
KYOCERA AVX
I lager: 16 951
Datablad
Similar
KYOCERA AVX
I lager: 618
Datablad
I lager: 2 189
I lager: 500
Vishay Sprague
I lager: 39
Vishay Sprague
KEMET
I lager: 307
KEMET
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 1,2Ohm
TAJY475K050RNJ
DigiKeys produktnummer
TAJY475K050RNJ-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJY475K050RNJ
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
TAJY475K050RNJ Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,2Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
Y
Spänning - märkt
50 V