TAJY475K050HNJ är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
4.7 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2917 (metrisk 7343) 1,2Ohm vid 100kHz
TAJY475K050HNJ
DigiKeys produktnummer
478-TAJY475K050HNJTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJY475K050HNJ
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
TAJY475K050HNJ Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,2Ohm vid 100kHz
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Tolerans
±10%
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Spänning - märkt
50 V