TAJA685M016RNJ
DigiKeys produktnummer
478-TAJA685M016RNJTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-TAJA685M016RNJCT-ND - Remsbit (CT)
478-TAJA685M016RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TAJA685M016RNJ
Beskrivning
CAP TANT
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1206 (metrisk 3216) 3,5Ohm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TAJA685M016RNJ Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,5Ohm vid 100kHz
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Spänning - märkt
16 V