SR215C102KARTR1
DigiKeys produktnummer
478-11034-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-11034-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR215C102KARTR1
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
SR215C102KARTR1 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,300" (7,62mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)