SR215A102JARTR1
DigiKeys produktnummer
478-SR215A102JARTR1TR-ND - Remsa och spole (TR)
478-SR215A102JARTR1CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR215A102JARTR1
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,300" (7,62mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)