SR211A561KAR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Direkt
TDK
I lager: 576
TDK
I lager: 482
I lager: 516
Murata Electronics
I lager: 513
560 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
SR211A561KAR
DigiKeys produktnummer
SR211A561KAR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR211A561KAR
Beskrivning
CAP CER 560PF 100V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Storlek/dimension
L 0,200" x B 0,125" (5,08 x 3,18mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,300" (7,62mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)