SR152A560JAR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Direkt
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
I lager: 0
Datablad
Similar
KEMET
I lager: 817
Similar
56 pF ±5% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
SR152A560JAR
DigiKeys produktnummer
SR152A560JAR-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR152A560JAR
Beskrivning
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Bulk
Inkapsling/låda
Radial
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,150" (3,81mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)