SR151C392KAA är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
Similar
3900 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R Radial
SR151C392KAA
DigiKeys produktnummer
SR151C392KAA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
SR151C392KAA
Beskrivning
CAP CER 3900PF 100V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
L 0,150" x B 0,100" (3,81 x 2,54mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,150" (3,81mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)