REH05113R3M050K
DigiKeys produktnummer
478-REH05113R3M050KCT-ND - Remsbit (CT)
478-REH05113R3M050KTB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
REH05113R3M050K
Beskrivning
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
3.3 µF 50 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapslad 2000tim vid 125°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
16.8 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ hög frekvens
40 mA @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C