ND03J00102J-- är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 3 000
Datablad
NTC-termistorer 1k Skiva, diam. 3,5mm x B 3,0mm
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
ND03J00102J--
DigiKeys produktnummer
ND03J00102J--ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ND03J00102J--
Beskrivning
THERMISTOR NTC 1KOHM 3480K DISC
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
B25/85
3480K
Tillverkare
KYOCERA AVX
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Serie
Effekt - max
250 mW
Förpackning
Bulk
Längd - ledarlängd
1,38" (35,00mm)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans i Ohm @ 25°C
1k
Grad
Automotive
Resistanstolerans
±5%
Godkännande
AEC-Q200
B-värdestolerans
±2%
Inkapsling/låda
Skiva, diam. 3,5mm x B 3,0mm