LD025A121FAB2A
DigiKeys produktnummer
478-12906-2-ND - Remsa och spole (TR)
478-12906-1-ND - Remsbit (CT)
478-12906-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
LD025A121FAB2A
Beskrivning
CAP CER 120PF 50V NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
120 pF ±1% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
LD025A121FAB2A Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,56mm)