KGU03ACG1H100GH | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | KGU03ACG1H100GH |
Beskrivning | CAP ULTRA-LOW ESR 0201 C0G NP0 |
Tillverkarens standardleveranstid | 1 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Egenskaper Hög Q, låg förlust |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0201 (metrisk 0603) |
Tolerans ±2% | Storlek/dimension L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,013" (0,33mm) |