KGU03ACG1H100GH är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Murata Electronics
I lager: 8 263
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
I lager: 0
Datablad
Johanson Technology Inc.
Johanson Technology Inc.
Ny produkt
10 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
KGU03ACG1H100GH
DigiKeys produktnummer
478-KGU03ACG1H100GHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGU03ACG1H100GHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGU03ACG1H100GHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGU03ACG1H100GH
Beskrivning
CAP ULTRA-LOW ESR 0201 C0G NP0
Tillverkarens standardleveranstid
1 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Hög Q, låg förlust
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)