KGQ15ACG2D1R0BT
DigiKeys produktnummer
478-KGQ15ACG2D1R0BTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGQ15ACG2D1R0BTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGQ15ACG2D1R0BTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGQ15ACG2D1R0BT
Beskrivning
CAP CER 1PF 200V NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 pF ±0,1pF 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGQ15ACG2D1R0BT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±0,1pF
Storlek/dimension
L 0,060" x B 0,030" (1,52 x 0,76mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,036" (0,91mm)