KGQ15ACG1H101GT
DigiKeys produktnummer
478-KGQ15ACG1H101GTTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGQ15ACG1H101GTCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGQ15ACG1H101GTDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGQ15ACG1H101GT
Beskrivning
CAP CER 100PF 50V NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGQ15ACG1H101GT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Ultralåg ESR
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±2%
Storlek/dimension
L 0,060" x B 0,030" (1,52 x 0,76mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,036" (0,91mm)