KGM31AR73D271KU
DigiKeys produktnummer
478-KGM31AR73D271KUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM31AR73D271KUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM31AR73D271KUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM31AR73D271KU
Beskrivning
CAP CER 270PF 2KV X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
270 pF ±10% 2000V (2kV) Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Högspänning
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,130" x B 0,063" (3,30 x 1,60mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)