KGM31AR72D473JU
DigiKeys produktnummer
478-KGM31AR72D473JUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM31AR72D473JUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM31AR72D473JUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM31AR72D473JU
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1206
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±5% 200V Keramiska kondensatorer X7R 1206 (metrisk 3216)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGM31AR72D473JU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,071" (1,80mm)