KGM21ER71E154MU
DigiKeys produktnummer
478-KGM21ER71E154MUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM21ER71E154MUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM21ER71E154MUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM21ER71E154MU
Beskrivning
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.15 µF ±20% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
EDA-/CAD-modeller
KGM21ER71E154MU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,053" (1,35mm)