KGM21AR72A333JU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | KGM21AR72A333JU |
Beskrivning | CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805 |
Tillverkarens standardleveranstid | 12 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.033 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | KGM21AR72A333JU Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0805 (metrisk 2012) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,057" (1,45mm) |