KGM21AR72A333JU
DigiKeys produktnummer
478-KGM21AR72A333JUTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM21AR72A333JUCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM21AR72A333JUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM21AR72A333JU
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0805
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGM21AR72A333JU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,01 x 1,25mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,057" (1,45mm)