KGM15BR50G475MT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 3 963
Datablad
Uppgradering
I lager: 308
Direkt
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Murata Electronics
KEMET
I lager: 611
KEMET
4.7 µF ±20% 4V Keramiska kondensatorer X5R 0603 (metrisk 1608)
KGM15BR50G475MT
DigiKeys produktnummer
478-KGM15BR50G475MTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM15BR50G475MT
Beskrivning
CAP CER 4.7UF 4V X5R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
KGM15BR50G475MT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)