KGM15AR71C333JM
DigiKeys produktnummer
478-KGM15AR71C333JMTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM15AR71C333JMCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM15AR71C333JMDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM15AR71C333JM
Beskrivning
CAP CER 0.033UF 16V X7R 0603
Detaljerad beskrivning
0.033 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
KGM15AR71C333JM Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)