KGM15ACG1E6R8BT är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 5 540
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 10 727
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Parametrisk ekvivalent
Direkt
Knowles Syfer
Knowles Syfer
YAGEO
6.8 pF ±0,1pF 25V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
KGM15ACG1E6R8BT
DigiKeys produktnummer
478-KGM15ACG1E6R8BTTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM15ACG1E6R8BT
Beskrivning
CAP CER 6.8PF 25V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
KGM15ACG1E6R8BT Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,81mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)