KGM05FR51C474KH
DigiKeys produktnummer
478-KGM05FR51C474KHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM05FR51C474KHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM05FR51C474KHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05FR51C474KH
Beskrivning
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0402
Detaljerad beskrivning
0.47 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
KGM05FR51C474KH Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,030" (0,75mm)