KGM05AR71C682JH
DigiKeys produktnummer
478-KGM05AR71C682JHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM05AR71C682JHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM05AR71C682JHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05AR71C682JH
Beskrivning
CAP CER 6800PF 16V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
6800 pF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
KGM05AR71C682JH Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)