KGM05ACG1C1R0BH | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | KGM05ACG1C1R0BH |
Beskrivning | CAP CER 1PF 16V C0G/NP0 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 1 pF ±0,1pF 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | KGM05ACG1C1R0BH Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans ±0,1pF | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |