KGM05ACG1C1R0BH
DigiKeys produktnummer
478-KGM05ACG1C1R0BHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM05ACG1C1R0BHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM05ACG1C1R0BHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05ACG1C1R0BH
Beskrivning
CAP CER 1PF 16V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 pF ±0,1pF 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGM05ACG1C1R0BH Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±0,1pF
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)