KGM05ACG1C151FH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KYOCERA AVX
I lager: 0
Datablad
KEMET
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Parametrisk ekvivalent
Walsin Technology Corporation
Parametrisk ekvivalent
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
150 pF ±1% 16V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
KGM05ACG1C151FH
DigiKeys produktnummer
478-KGM05ACG1C151FHTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM05ACG1C151FH
Beskrivning
CAP CER 150PF 16V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
KGM05ACG1C151FH Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)