KGM03AR51C473KH
DigiKeys produktnummer
478-KGM03AR51C473KHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM03AR51C473KHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM03AR51C473KHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM03AR51C473KH
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 16V X5R 0201
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGM03AR51C473KH Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)