KGM03AR50J224KH
DigiKeys produktnummer
478-KGM03AR50J224KHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM03AR50J224KHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM03AR50J224KHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM03AR50J224KH
Beskrivning
CAP CER 0.22UF 6.3V X5R 0201
Detaljerad beskrivning
0.22 µF ±10% 6,3V Keramiska kondensatorer X5R 0201 (metrisk 0603)
EDA-/CAD-modeller
KGM03AR50J224KH Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)