KGM03ACG1H270JH | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | KGM03ACG1H270JH |
Beskrivning | CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 0201 |
Tillverkarens standardleveranstid | 14 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 27 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | KGM03ACG1H270JH Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,013" (0,33mm) |