KGM03ACG1H100GH
DigiKeys produktnummer
478-KGM03ACG1H100GHTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGM03ACG1H100GHCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGM03ACG1H100GHDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGM03ACG1H100GH
Beskrivning
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0201
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 pF ±2% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0201 (metrisk 0603)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
KGM03ACG1H100GH Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0201 (metrisk 0603)
Kapacitans
Storlek/dimension
L 0,024" x B 0,012" (0,60 x 0,30mm)
Tolerans
±2%
Tjocklek (max)
0,013" (0,33mm)