KGK55FR73H102KV2B
DigiKeys produktnummer
478-KGK55FR73H102KV2BTR-ND - Remsa och spole (TR)
478-KGK55FR73H102KV2BCT-ND - Remsbit (CT)
478-KGK55FR73H102KV2BDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
KGK55FR73H102KV2B
Beskrivning
CAP CER 1000PF 250VAC X7R 2220
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 250VAC Keramiska kondensatorer X7R 2220 (metrisk 5750)
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2220 (metrisk 5750)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,224" x B 0,197" (5,70 x 5,00mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,087" (2,20mm)